مزوتراپی یک عمل زیبایی غیر جراحی است که شامل تزریق کوکتل ترکیبات به داخل پوست با تزریق یک سری مقادیر کم محلول های مزوتراپی است.روش کاهش چربی مزوتراپی در مطالعات بالینی مورد ارزیابی قرار گرفته و به طور گسترده ای در اروپا و آمریکا برای دهه ها انجام می شود.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی که به آن لیپولیز تزریقی یا لیپودیزول نیز گفته می شود، روشی برای کاهش چربی است که متشکل از تزریق  ویتامین ها، گشادکننده های عروق، داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی، آنزیم ها، مواد مغذی، آنتی بیوتیک ها و هورمون ها است. هدف از تزریق این است که سلولهای چربی را برای یک کانتور بدن لاغر از بین می برد.

در روش کاهش چربی مزوتراپی از سوزن های کوچک برای تزریق کوکتل از مواد بی نظیر در Mesoderm (لایه میانی پوست) استفاده می کند. این مواد، ترکیبات منحصر به فرد فیبروبلاست های شما را تحریک می کند تا اسید هیالورونیک، کلاژن و الاستین بیشتری تولید کنند (بسته به نیاز پوست شما) و پوست مرطوب تری با سطح جوان شده و چهره ای طبیعی داشته باشد.

تصویر1

روش کاهش چربی مزوتراپی چه چیزی را می تواند درمان کند؟

امروزه از روش کاهش چربی مزوتراپی برای درمان طیف وسیعی از بیماری های پوستی استفاده می شود از جمله:

جوان سازی پوست

شلی پوست

سیاهی زیر چشم

کاهش آکنه

علائم کشش محو

کاهش سلولیت

سفت شدن پوست

پوست رنگی را روشن کنید

درمان آلوپسی ، شرایطی که باعث ریزش مو می شود

میزان درد ناشی از مزوتراپی

بعد مزوتراپی بیشترین  احساس درد در پوست سر است که به طور کلی بعد از 24 تا 48 ساعت آرام می شود. نتایج مزوتراپی مو باید تحت شرایط خاص دائمی باشد. پیگیری منظم ، رژیم غذایی مناسب و ورزش برای کمک به حفظ اثربخشی درمان مزوتراپی توصیه می شود.

ماندگاری روش کاهش چربی مزوتراپی

اثرات کامل روش کاهش چربی مزوتراپی می تواند از 12 تا 18 ماه طول بکشد. این کار معمولاً به هشت جلسه نیاز دارد که هر کدام حدود نیم ساعت به طول می انجامد. هنگام استفاده از این روش درمانی باید صبور بود زیرا نتایج قابل مشاهده تنها پس از جلسه پنجم مشاهده می شود.  این اثرات طولانی مدت بوده و معمولاً حدود 12 ماه ادامه دارد. مزوتراپی به عنوان یک درمان منفرد، نتایج ماندگاری نخواهد داشت و درمان ها باید در ابتدا هر 1-2 هفته انجام شود. با تزریق این کوکتلهای بی نظیر هیالورونیک اسید و ویتامین ها، مزوتراپی باعث تولید کلاژن و الاستین می شود و متابولیسم پوست را تحریک می کند و پوست سالم و درخشان تری ایجاد می کند.

تصویر2

مزایای روش کاهش چربی مزوتراپی

عدم مداخله جراحی

بهره وری بالا از نتیجه و سرعت توسعه آن

اثرات کاملاً محلی عوامل تزریقی بدون تأثیر بر کل بدن

روش مزوتراپی بدن فیزیولوژیکی ، کم آسیب و تقریباً بدون درد است.

حداقل محدودیت های سنی

حداقل موارد منع مصرف

خطر کمی از عوارض و عوارض جانبی.

سازگاری عالی با سایر روش های زیبایی

تصویر3

عوار جانبی

عوارض جانبی  روش کاهش چربی مزوتراپی بسیار نادر است. شایعترین عوارض جانبی کبودی است که معمولاً در عرض یک هفته بهبود می یابد. مزوتراپی یک روش ایمن است که در شرایط پایبندی به قوانین بهداشتی و تجویز دارو، هیچگونه عارضه یا عوارض جانبی شدید را به همراه ندارد. متداول ترین آنها عبارتند از: سرخی، تورم، کبودی، خارش، حساسیت

مزوتراپی برای افراد زیر توصیه نمی شود:

زنان حامله، زنان شیرده، افراد مبتلا به بیماری های ایمنی،  بیماران سرطانی، افراد مبتلا به دیابت

تصویر4

روش های درمانی مشابه مزوتراپی

لیپودیزول: لیپودیزول درمانی است که تأثیرات مشابه مزوتراپی دارد و به همان روش تجویز می شود. لیپودیزول نیازی به عمل جراحی ندارد و نتایج (کاهش چربی و کاهش سلولیت) طی 4 تا 8 هفته قابل مشاهده خواهد بود، دقیقاً مانند مورد مزوتراپی تورم کمتری وجود خواهد داشت .

ترماژ:  ترماژ همچنین یک درمان لاغری غیرتهاجمی است که ممکن است به عنوان گزینه ای برای مزوتراپی مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، تکنیک مورد استفاده در درمان ترماژ با روش مزوتراپی متفاوت است. ترماژ از پرتوهای لیزر استفاده می کند که چربی را ذوب می کند.

ماساژ درمانی: برای کاهش چربی و سلولیت می توان از ماساژ درمانی کمک گرفت. ماساژ درمانی در چندین جلسه انجام می شود و نیاز به چندین هفته یا چند ماه ماساژ درمانی است تا نتایج نشان داده شود.

وازر لیپوسلکشن: لیپوسلکراسیون وازر مانند مزوتراپی است، زیرا از تزریقات حاوی محلول نمکی برای ذوب و از بین بردن سلولهای چربی استفاده می کند. از سونوگرافی نیز استفاده می شود. با این حال، چربی با یک کانول برداشته می شود، بنابراین روش حداقل تهاجمی است.

بهترین برند مزوتراپی

 طیف گسترده ای از مزوتراپی از مارک های معروف از جمله Aquashine ، Aqualyx ، BCN و بسیاری دیگر وجود دارد.