استفاده از تکنیک‌ها و مراقبت‌های زمان بارداری، تداخل سیستم عصبی مادر را برطرف و رشد کودک و عملکرد رحم را مسحور می‌کند. انجام یکسری روش‌ها و انجام حرکات اصلاحی دوران بارداری، فرم لگن را متعادل می‌کند و با از بین بردن فشار عضلات و رباط‌ها باعث موقعیت بهینه جنین در رحم مادر می‌شود.

چگونه دوران بارداری راحتی داشته باشیم؟

باردار بودن می‌تواند بر بدن زنان اثرات زیادی بگذارد. جدا از افزایش وزن، مفاصل و ماهیچه‌ها اغلب کشیده شده و تا حداکثر به آن‌ها فشار وارد می‌شود. زیرا یک زن وارد مراحل بعدی بارداری می‌شود. جستجوی یک مرکز مشاوره مامایی با تجربه قبل از تولد، می‌تواند روشی کاملاً طبیعی و ایمن برای مدیریت دردهای بارداری، در تمام سه ماهه‌های بعدی باشد. در مراکز مشاوره‌ی مامایی، ماساژ بارداری به مادران نیز توصیه می‌شوند.

دلایل کمردرد ناشی از بارداری

1. کمردرد ناشی از بارداری تقریباً اجتناب ناپذیر است. با بزرگ شدن کودک و بیرون آمدن، بسیاری از خانم‌ها احساس درد در ناحیه کمر را دارند. هنگام کمبود خواب و استرس، سطح درد  سرعت و شدت می‌یابد. وضعیت بدن شما در طول دوران بارداری تغییر می‌کند و تغییر موقعیت‌ها یا راه رفتن را دشوار می‌کند. استفاده از روش پیشگیرانه و دریافت ماساژهای حاملگی برای اطمینان از سالم بودن مفاصل توصیه می‌شود.

2. کمر درد در دوران بارداری به سختی می‌تواند با دارو درمان شود. پزشکان از مصرف داروهای ضد درد در دوران بارداری اجتناب می‌کنند و اغلب توصیه می‌کنند هنگام قرار گرفتن یا دراز کشیدن بر روی تخت یا زمین، از بالش در زیر کمر استفاده کنید. اگرچه این گزینه‌ها در کاهش کمر درد موفقیت آمیز هستند، اما به اندازه ماساژ بارداری موثر نیستند. شما می‌توانید با مراجعه به یکی از بهترین مجموعه‌های مشاوره زایمان فیزیولوژیک، زایمان راحت و بدون درد و آسان را تجربه کنید.

3. کمر درد بارداری بر کودک شما تأثیر منفی می‌گذارد. هرچه تجربه کنید به کودک در حال رشد خود منتقل می‌کنید. هنگامی که ستون فقرات شما به صورت نادرست تنظیم می‌شود، این سیستم عصبی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و می‌تواند باعث شود بدن شما هورمون‌های استرس تولید کند که از جفت عبور کرده و توسط کودک شما جذب می‌شود. وجود مقادیر زیاد هورمون استرس (کورتیزول) تأثیر منفی بر وزن هنگام تولد نوزاد دارد. یافتن راه‌های طبیعی و پیشگیرانه برای کاهش تولید این هورمون‌های استرس در بدن شما بسیار مهم است. مطالعات اخیر ارتباط بین درمان‌های کایروپراکتیک و کاهش سطح کورتیزول در بدن را نشان داده است؛ از این رو شواهد دیگری ارائه می‌دهد که مراجعه به کایروپراکتور بارداری یک بخش اساسی از روال سلامت شما در دوران بارداری است.

چرا به کارگاه‌های فیزیولوژیک برویم و تکنیک‌های اصلاحی دوران بارداری را آموزش ببینیم؟

مطب مشاوره مامایی شیوا ابراهیمی به شما کمک می‌کند تا در دوران بارداری با استفاده از ماساژهای فیزیولوژیک کمر درد خود را از بین برده و بتوانید کودک خود را سالم به دنیا بیاورید. برای توضیحات بیشتر در مورد زایمان فیزیولوژیک اینجا کلیک کنید.

مزایای استفاده از تکنیک‌های اصلاحی در دوران بارداری

در حال حاضر، انجمن بین المللی کودکان کایروپراکتیک توصیه می‌کند که زنان در طول بارداری از ورزش‌های دوران بارداری و تکنیک‌های اصلاحی استفاده کنند تا تعادل لگن برای رشد در طول دوران بارداری فراهم شود. با داشتن یک لگن متعادل، نوزادان شانس بیشتری برای حرکت در موقعیت صحیح برای تولد دارند و ممکن است از بروز بحران و نگرانی در رابطه با ترشح و تظاهرات خلفی جلوگیری شود. استفاده از زایمان فیزیولوژیک و تکنیک‌های اصلاحی قبل از تولد می‌تواند پتانسیل ابتلا به دیستوشی (زایمان دشوار) را از بین ببرد و بنابراین منجر به زایمان آسان تر و ایمن تر برای مادر و نوزاد شود.

با مشاوره مامایی شیوا ابراهیمی، واقع در شمال تهران، دوران بارداری خود را در سلامت و آرامش کامل بگذرانید.