دستگاه پلکسر (Plexr) که در ایتالیا طراحی و تولید شده، برای اولین بار توسط پروفسور جورجیو فیپی به منظور لیفت پلک بیماران مورد استفاده قرار گرفت. او که رئیس انجمن پزشکی زیبایی و جراحی غیر-فرسایشی ایتالیاست اولین بار در دهه هفتاد میلادی به فکر جراحی با استفاده از پلاسما افتاد.
دستگاه پلکسر PlexR پوست را گرم می کند، که باعث انقباض آن می شود و باعث تحریک تجدید سلول و تولید کلاژن می شود. در نتیجه ، شما نه تنها لیفت در ناحیه تحت درمان را تجربه خواهید کرد، بلکه می توانید یک پوست جوان شده نیز داشته باشید. با دستگاه پلکسر پالس های انرژی به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و باعث تولید کلاژن طبیعی در پوست شما می شوند.

نحوه کار دستگاه پلکسربه چه صورت است؟

«پلکسر» که خلاصه شده عبارت «جراحی نرم به وسیله پلکسر» است، به صورت کوتاه به جای جراحی با استفاده از پلاسما به کار می‌رود. اما این بدان معنا نیست که همه دستگاه های پلاسما، پلکسرهستند. درواقع هر پلاسمایی، پلکسر نیست و مثل هر تکنولوژی موفق دیگر، دستگاه های کپی زیادی ازروی پلکسر ساخته شده که طبیعتا” کارآیی و ایمنی پلکسر راندارند.پلکسر دستگاهی است که از پلاسما برای تاثیر بر پوست استفاده می‌کند. شاید پلاسما شما را به یاد فیلم‌های علمی-تخیلی بیندازد، اما در واقع پلاسما چیزی جز یک پدیده طبیعی نیست. در کنار فرم‌های جامد، مایع و گاز، پلاسما شکل چهارم ماده محسوب می‌شود. ایجاد پلاسما ساده نیست و باید به شکل ترکیبی گازی از یون‌های به شدت مثبت و به شدت منفی ایجاد شود. به عنوان نمونه‌هایی از پلاسما که به صورت روزانه در زندگی قابل مشاهده است می‌توان به آذرخش، جرقه‌های الکتریسیته ساکن و قوس‌های الکتریکی ناشی از جوشکاری اشاره کرد. البته گوی‌های تزئینی پلاسما را که سال‌ها در اتاق هر دانش‌آموزی پیدا می‌شد را نباید فراموش کرد.

پلاسما در دهه 1920 توسط شیمی‌دان معروف و برنده جایزه نوبل، ایروینگ لانگمویر به این نام خوانده شد و از آن پس همین نام برای اشاره به فرم چهارم ماده به کار رفت. دستگاه پلکسر یک قوس کوچک شبیه به آذرخش ایجاد می‌کند که در برخورد با پوست باعث بروز پدیده تصعید می‌شود. تصعید یعنی وقتی که ماده جامد به صورت مستقیم به گاز تبدیل می‌شود. به طور خلاصه، با پلکسر، سطح بافت تحت درمان بلافاصله به بخار تبدیل خواهد شد.

در چه مناطقی از دستگاه پلکسر استفاده میشود؟

1. درمان افتادگی پلک‌های بالا و پایین
2. درمان خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم
3. از بین بردن خال‌کوبی
4. کاهش عیوب پوستی مانند کک‌ و مک، آفتاب‌سوختگی و زگیل
5. از بین بردن چروک بالای لب
6. درمان لکه‌های پیری دست
7. بهبود جای زخم و کاهش علائم استرچ مارک‌ها
8. لیفت صورت و گردن

فواید دستگاه پلکسر چیست؟

دستگاه پلکسر جایگزینی موثر برای روش های مختلف جراحی مانند اصلاح پلک بالا / پایین (بلفاروپلاستی) ، لیفت ابرو یا لیفت گردن است. مزیت اصلی دستگاه پلکسر در مقایسه با مداخله جراحی ، کمبود جای زخم پس از درمان است و این واقعیت است که پوست شما نازک و ضخیم نخواهد شد. دستگاه پلکسر بدون ایجاد جای زخم به خواص خود ترمیم کننده بدن کمک می کند تا لیفت و اثر جوان سازی را ایجاد کند.
یک فایده کاملاً واضح وجود دارد و آن این است که پلکسر به هیچ جراحی احتیاج ندارد. GMV ، تولید کننده دستگاه پلکسر ، اصطلاح “جراحی نرم” را برای توصیف دستگاه خود ابداع کرد زیرا نتایج جراحی را به همراه دارد ، اما بدون چاقوی جراحی ، زخم یا بخیه ، باند و حداقل زمان بهبود است. عدم نیاز به بیهوشی یا بی حسی موضعی تزریقی از جمله فواید این دستگاه است.
اصلاح پلک بدون جراحی بدون بخیه بدون زخم فواید درمان با دستگاه پلکسر است.

دوره درمانی با دستگاه پلکسر چقدر است؟

اینکه درمان با پلکسر چقدر زمان می‌برد بستگی به منطقه درمان دارد که معمولاً ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. درمان با استفاده از یک کرم بی‌حسی شروع می‌شود تا روند کاملاً بدون درد انجام شود. بعد از درمان ممکن است کمی احساس گرما یا سوزن سوزن شدن روی پوست داشته باشید. همچنین ناحیه تحت درمان قرمز خواهد شد که ممکن است تا چندین هفته باقی بماند. درمان در مناطق حساس به‌ویژه چشم ممکن است تا یک هفته تورم ایجاد کند. بهتر است ناحیه‌ای که تحت درمان قرار گرفته است را تا ۷ روز لمس نکنید. معمولاً زخم‌های سطحی ایجادشده بعد از ۱ تا ۲ هفته بهبود می‌یابند.
اما باید گفت که بعضی از کیلینیک ها برای رسیدن به نتیجه پایدار و طولانی‌مدت یک دوره سه مرحله‌ای در فواصل ۶ تا ۸ هفته را پیشنهاد می‌کنند. اثرات درمان پلکسر معمولاً چندین سال ماندگار است.

عوارض پلکسر چیست؟

روز بعد از انجام پلکسر درمانی بیمار می تواند به فعالیت های روزمره اش باز گردد. ایجاد اسکار از عوارض پلکسر درمانی می باشد که مختصر است و می توان آن را با آرایش پوشاند. در نتیجه نقاط حاصل از لیزر پلکسر علامت های سیاهی ممکن است ایجاد شود که خود به خود فروکش خواهد کرد. این نقاط را نباید مالش داد. چند روز بعد از رفع این علائم سیاه رنگ ممکن است نواحی قرمز رنگی ایجاد شود که آن نیز تدریجا از بین خواهد رفت.
برای جلوگیری از بروز هایپرپیگمنتاسیون بهتر است مراقبت بعد از پلکسر که توسط متخصص پوست و زیبایی توصیه می گردد رعایت شود.

نکات قابل توجه برای قبل درمان و پس از درمان

قبل از هر درمان با دستگاه PlexR ، معمول است که ابتدا یک جلسه مشاوره را تعیین می شود و پس از آن از شما می خواهند سی دقیقه قبل از قرار ملاقات خود حاضر شوید ، تا بتوانند منطقه مربوطه را با کرم بیهوشی آماده کنند.

پیش از درمان

با دستگاه پلکسر لطفاً هر داروی رقیق کننده خون مانند ناپروکسن ، ایبوپروفن یا آسکل را ترک کنید. اگر قطع این داروها مشکلی برای شما ایجاد می کند با پزشک خانواده خود مشورت کنید. برای بهبود سریعتر ، مصرف قطره Arnica را از پنج روز قبل از درمان در نظر بگیرید.

پس از درمان

هفته اول کاملاً از آفتاب دور بمانید. پس از این ، از تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید و حداقل شش هفته از ناحیه تحت درمان با کرم ضد آفتاب محافظت کنید.
در ۴۸ ساعت اول ناحیه تحت درمان را مرطوب نکنید. از دست زدن به ناحیه تحت درمان خودداری کنید. زخم ها را نکنید. تا قبل از ریزش دلمه ها ، در ناحیه تحت درمان آرایش نکنید.
زمان لازم برای بهبودی و ریکاوری بعد از درمان با دستگاه پلکسر
بعد از درمان با دستگاه پلکسر در هفته اول پوسته ایجاد می شود و کاملاً مشخص می شود که تحت درمان قرار گرفته اید. بعد از اینکه پوسته ها از بین رفتند، ممکن است به مدت چند هفته همچنان دچار قرمزی پوست شوید. شما مجاز به استتار این قرمزی هستید. در موارد نادر ، این قرمزی برای مدت طولانی تری زنده خواهد ماند.

امینت و سلامت دستگاه پلکسر

باید بگوییم جایه هیچ نگرانی نیست درمان با پلکسر بسیار بی خطر است. بر خلاف لیزر درمانی، استفاده صحیح از دستگاه پلکسر اطمینان حاصل می کند که هیچ آسیبی به درم وارد نمی شود، و هرگونه عارضه ناخوشایند مانند بی رنگ یا کمرنگ شدن بخشی از پوست را به همراه ندارد.

در نتیجه

برای انجام این کار نیاز به انتخاب یک کیلینبک مناسب است کیلینیک یاس واقع در شمال تهران مرکز زیبایی مناسب برای انجام پلکسر است. تخفیف 50 درصدی برای کاربرانی که کامنت زیر این پست میگذارند در نظر گرفته شده است. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.