پلاسما جت بینی یکی از روش‌هایی است که افراد می‌توانند با استفاده از آن فرم دلخواهی را به بینی خود بدهند. در این روش به دلیل به روز بودن، توسط افراد زیادی استفاده می شود. ماندگاری آن پس از انجام دادن نیز یکی از فاکتورهایی است که سبب می شود افراد برای انجام آن اقدام کنند. البته موضوعی که وجود دارد این است که ماندگاری پلاسما جت به اندازه عمل های جراحی بینی نمی‌باشد.

آناتومی بینی و انواع آن

بخش تحتانی حفره بینی پهن‌تر از بخش فوقانی بوده و به وسیله مخاط تنفسی ضخیم پرعروقی پوشیده شده است همچنین بخش فوقانی بینی، باریکتر است که به وسیله مخاط بویایی رنگ پریده‌ای پوشیده شده و محل قرار‌گیری گیرنده‌های بویایی می‌باشد. استخوان بینی، استخوانی است زوج و مستطیلی که در طرفین خط واسط و در زیر استخوان پیشانی قرار گرفته است و اندازه و شکل آن در افراد متغیر است.

انواع بینی

بینی‌ها را بر اساس ساختمان کلی، نوع پوست و غضروف بینی می‌توان به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم نمود که انجام پلکسر بیشتر به افرادی که دارای بینی گوشتی هستند پیشنهاد می‌شود. کوچکترین ایراد در بینی می‌تواند زیبایی بقیه اجزای صورت را تحت شعاع قرار‌دهد چرا که عضو مرکزی صورت است.
بینی‌ گوشتی از لحاظ ظاهری عموماً نوک گرد و پهنی دارند و دارای ساختمان بافت و غضروف ضعیفی هستند؛ همچنین دارای پوستی ضخیم و غدد چربی فعال زیر پوست نوک بینی هستند، به طوری که اگر پوست بینی را با دو انگشت تحت فشار قرار‌دهیم شاهد تراوش مقداری چربی خواهیم بود.

مکانیسم انجام این عمل چگونه است ؟

همانطور که ذکر شد در بکارگیری این متد از تیغ و برش استفاده نمیشود و در واقع پوست یا چربی پلک برداشته نمیشود بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست تصعید (مستقیما از جامد به گاز تبدیل میشود) میشود و این مساله باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست میشود.
شاید کمی بابت سوزانده شدن لایه سطحی پوست که بصورت نقطه نقطه انجام می شود نگران شده باشید ولی اصلا جای نگرانی نیست چراکه این زخم ها به قدری سطحی است که پس از 1 هفته بطور کامل برطرف می گردد و البته قبل از انجام پلاسماجت بینی، ناحیه درمان بصورت موضعی بی حس می شود. برای حصول نتیجه بهتر معمولا پلاسماجت بینی همراه با تزریق ژل و فیلر و لیفت صوت با نخ انجام می گیرد، که البته انجام آن با تشخیص پزشک شما می باشد.
پلاسما در واقع فیبروبلاست­‌ها را هدف قرار داده و تحریکشان می‌کند. می­توان گفت سر قلم مانند این دستگاه هیچ‌گونه برخوردی با پوست ندارد. بلکه با قرارگیری در فاصله­‌ای بسیار اندک از پوست پلاسما را در یک نقطه کوچک تخلیه می‌کند. بدین ترتیب زخم‌ها و سوراخ‌های بسیار ریزی در پوست بینی ایجاد می‌شود. و در نهایت می‌توان گفت این فرایند اثرات زیر را با خود به همراه دارد.
• انقباض پوست بینی
• تحریک فعالیت فیبروبلاست‌های پوست بینی
• تقویت و احیای پوست بینی
شاید برایتان جالب باشد بدانید برای اولین بار در سال 2014 از این روش استفاده شد. باید بگوییم که به دلیل به روز بودن پلاسما جت برخی افراد سودجو، از نداشتن اطلاعات کافی توسط مردم سو استفاده می کنند. برخی از این افراد با تبلیغات دستگاه های خود که به روز تر و یا پیشرفته تر هستند؛ همچنین با تبلیغ این که روش فوق را با هزینه های بسیار پایین تر انجام می‌دهند، مخاطب را تشویق به انجام پلاسما جت بینی می‌کنند. به همین جهت توصیه ما به شما این است که قبل از اقدام برای پلاسما جت بینی اطلاعاتتان را در این زمینه افزایش دهید. همینطور حتما این کار را زیر نظر متخصص با تجربه انجام دهید.
در اینجا لازم به ذکر است که لیفت بینی به روش پلاسماجت برای افتادگی های شدید توصیه نمی شود، و برای فرم دهی و لیفت نرمال مناسب می باشد

پلاسما جت بینی یا لیفت بینی با پلاسما جت چیست؟

در این متد پوست بینی با پلاسماجت بصورت نقطه نقطه سوزانده میشود و چون در پلاسماجت این سوختگی عمقی تر از ظاهر آن است بعد از بازسازی مجدد، پوست بینی یک درجه جمعتر شده و کمی لیفت میشود.همراهی این روش با تزریق هیالاز و فیلر اسیدهیالورونیک یا هیدروکسی آپاتیت و نخ نتایج بهتری خواهد داشت. اینکار چندین بار به فاصله ی یکماه انجام میشود. این روش بیشتر مناسب کسانی است که بینی گوشتی دارند و نه استخوانی
استفاده کردن از پلاسما جت در ناحیه ی بینی بسیار آسان می باشد و مراجعه کنندگان می توانند فارغ از درد سر هایی که برای آن ها در فرم دادن بینی با استفاده از عمل جراحی وجود دارد، راحت شوند و به آسانی بینی خود را به فرم دلخواه در بیاورند.

میزان ماندگاری پلاسما جت بینی چقدر است؟

پلاسما جت بینی به دلیل این که جز روش‌های درمانی است که تهاجمی نمی‌باشد و به نوعی می‌توان گفت که یک اقدام کلاژنی می‌باشد در نتیجه نمی‌توان انتظار داشت که مانند روش‌های تهاجمی و جراحی ماندگاری داشته باشد. پلاسما درمانی بینی به دلیل این که با حداقل درد و همچنین خونریزی انجام می‌شود دارای ماندگاری نسبتا کم تری در مقایسه با جراحی بینی می‌باشد
با توجه به این نکته که ذکر شد روش فوق در مقایسه با متدهای تهاجمی و جراحی دارای ماندگاری کمتری است اما این ماندگاری تا سه سال می‌تواند ادامه یابد.

هزینه پلاسما جت بینی یا پلکسر بینی

هزینه پلاسماجت بینی مانند سایر خدمات زیبایی و جوانسازی به فاکتور های مختلفی بستگی دارد و به همین دلیل قیمت پلاسماجت بینی را نمی توان بطور قطعی تعیین نمود.

از جمله عوامل تعیین کننده هزینه پلاسماجت بینی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• نوع پوست مراجعین
• فرم بینی مراجعین
• تعداد جلسات مورد نیاز
• نیاز به تزریق ژل و فیلر همراه با پلاسماجت بینی
• دستمزد جراح
• هزینه های درمانی
• دارو هایی که باید قبل و بعد از جراحی مورد استفاده قرار گیرد
• و حتی منطقه ای که در آن انجام می گردد زیرا نسبت به محیط مرکز ، هزینه آن می تواند متفاوت باشد.
اما در حالت کلی هزینه پلاسماجت بینی بسیار پایین تر از جراحی پلاستیک می باشد، به صورت تقریبی می توان گفت که تقریبا 20 تا 35 درصد از جراحی پلاستیک هزینه پلاسماجت بینی می شود.

عوارض انجام پلاسما جت بینی

انجام هر نوع عمل زیبایی همراه با یکسری عوارض می باشد که در افراد مختلف دارای شدت و ضعف می باشد.عوارض پلاسماجت بینی در صورت مراجعه به یک مرکز زیبایی معتبر و تحت نظر پزشک متخصص بسیار سطحی و ناچیز از جمله تورم و التهاب ناحیه درمان می باشد.
ولی در صورتی که پلاسماجت بینی توسط افراد غیر متخصص و ناشی در محیط غیر استاندارد انجام گیرد ممکن است عوارض خطرناکی به همراه داشته باشد.از جمله عوارض پلاسماجت زخم شدن پوست، عفونت های پوستی، تغییر رنگدانه های پوست، احساس درد در ناحیه درمان و همچنین ایجاد آکنه می باشد.این حساسیت ها در عوارض در نواحی اطراف چشم به منظور لیفت پلک، دارای خطر بیشتری می باشد چراکه در صورت عدم تجربه و تخصص کافی احتمال تورم و التهاب اطراف پلک بسیار بالا می باشد.

ملاحظات قبل از پلاسماجت

انجام آزمایش‌ های درخواست شده پزشک معالج خودداری از مصرف هر نوع دارویی که سبب رقت خون می شود مثل آسپرین، از 10 روز قبل از عمل رعایت شود.

مراقبت های بعد از پلاسماجت

مراقبت‌های پس از انجام پلاسما جت بینی بسیار حائز اهمیت است. مراجعین می‌بایست در رعایت آن­ها تمامی تلاش خود را به کار گیرند. این مراقبت ها معمولا توسط پزشک متخصص برای مراجعین ارائه خواهد شد؛ به این ترتیب دوره نقاهت آسانی را برای خود رقم بزنند؛ در نهایت پس از سپری شدن این دوره از زیبایی‌های حاصل از این روش لذت ببرند.
• اجتناب از دستکاری زخم ها
• پرهیز از استفاده از مواد آرایشی تا 24 ساعت در موضع تحت درمان
• خودداری از قرار گیری در معرض نور شدید آفتاب
• امتناع از استفاده از هر گونه شوینده لایه بردار و اسکراب تا یک هفته بعد از عمل
این نکته را به خاطر داشته باشید که احتمال تورم و قرمزی در ناحیه تحت درمان تا چند روز پس از عمل ، مسئله ای طبیعی قلمداد شده و با مصرف پمادهای تجویز و تایید شده از سوی پزشک معالج تان قابل رفع خواهد بود.

روند انجام پلاسما جت بر روی بینی

پلاسما جت بینی روشی جدید و پیشرفته در زمینه زیبایی می‌باشد. به همین علت بهتر است کسانی که نسبت به انجام پلاسما جت بینی اقدام می‌کنند تحقیقاتی را دز این زمینه داشته باشند. دقت داشته باشید علاوه بر اثرات پلاسما جت می‌بایست راجع ­به روند اجرا و همچنین مراقبت‌های مورد نیاز آن اطلاعات کافی داشته باشید. مراجعه کنندگان می‌توانند با به دست آوردن اطلاعات اولیه استرس و نگرانی خود را کاهش دهند. و نسبت به آمادگی هر چه بیش­تر خود اقدامات لازم را انجام دهند. اولین قدم برای انجام این متد بر روی بینی فرد، مشخص کردن نوع بینی فرد می‌باشد. پزشک متخصص معمولا این قدم را در جلسه ی اول بر می‌دارد. پس از مشخص شدن نوع بینی و فرم آن پزشک تشخیص می­دهد که آیا پلاسما جت برای تغییر فرم بینی فرد مناسب است یا خیر؟! در صورتی که پاسخ پزشک منفی باشد شاید بهتر باشد به دنبال راه کار دیگری باشید. اما در صورتی­که پزشک، شما را کاندیدای پلاسما جت بینی اعلام کند می­توانید اقدام به انجام این عمل کنید.
مراجعه کننده می‌بایست در زمان تعیین شده در کلینیک مربوط حاضر شود. در وهله اول پزشک متخصص بینی فرد را به صورت موضعی بی‌حس می­کند. پس از گذشت مدت زمانی کوتاه شروع به پیاده سازی روش فوق خواهد کرد. در ابتدا پزشک با نزدیک کردن ابزار های مورد نیاز برای انجام پلاسما جت و با رعایت نکات اولیه و ابتدایی کار را آغاز می‌کند. با ایجاد پلاسما به صورت نقطه به نقطه و با یک نظم دقیق و مشخص روند درمانی را طی می‌کند. این نقطه‌های پلاسما دارای آرایشی کاملا حساب شده و همچنین ظریف می‌باشند.

نکات قابل توجه

باید توجه داشته باشین بهترین دستگاه برای انجام پلاسما جت بینی دستگاه پلکسر است و برای انجام پلاسما جت حتما به پزشک دارای مهارت مراجعه کنید. شما در کیلینیک یاس واقع در شمال تهران عمل پلاسما جت را با بهترین دستگاه پلاسما جت زیر نظر متخصص ماهر تجربه خواهید کرد.
تخفیف 50 درصدی خدمات پلکسر برای عزیزانی که زیر این پست کامنت میگذارند در نظر گرفته شده است. برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.