بیشتر بانوان برای از بین بردن موهای صورت و بدن خود از روش های مختلفی نظیر اصلاح یا وکس استفاده می نمایند. اما در بعضی از موارد رشد موها در بعضی از قسمت ها باعث ایجاد ناراحتی می شود. لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن این موها برای مدت زمان طولانی است.

ماندگاری لیزر موهای زائد

معمولا اغلب افرادی که از رشد موهای زائد در بدن خود ابراز نگرانی می نمایند به دنبال راهکارهایی موثرتر از روش های معمول هستند. زیرا بعد از اصلاح این موها به سرعت جایگزین شده و دوباره فرد باید درد و ناراحتی ناشی از حذف این موها را به جان بخرد. امروزه روش های موثری برای از بین بردن موهای زائد توسط متخصصان در کلینیک های زیبایی به افراد ارائه می شود که با درد کمتری همراه بوده و مدت زمان بیشتری نیز دوام دارد. لیزر موهای زائد با دستگاه های مدرن و به روز باعث می شود تا فولیکول های مو در مدت زمان مشخص از بین رفته و بعد از مدتی هیچ گونه مو در این نواحی رشد نکند. استفاده از این روش بسته به محل لیزر و به تعداد جلسات انجام شده و قدرت دستگاه بستگی داشته و با استفاده از تعداد جلساتی که متخصص برای از بین رفتن کامل موها برای فرد در نظر می گیرد می توان انتظار داشت که این موها کاملا از بین بروند.

بهترین برند دستگاه لیزر  

برای انجام لیزر موهای زائد از دستگاه های مختلفی در کلینیک های زیبایی استفاده می شود. اما تاثیرگذاری این دستگاه ها بسته به چند عامل مهم دارد و هیچ گاه نمی توان انتظار داشت که یک دستگاه لیزر موهای زائد کلیه موهای همه افراد را با تفاوت های فردی از بین ببرد. از مهم ترین عواملی که در تاثیرگذاری دستگاه لیزر موثر است می توان به این موارد اشاره نمود.

- نوع دستگاه

- قدرت و شدت تابش اشعه در هر دستگاه

- امکانات و فناوری مورد استفاده در دستگاه

- تعداد جلسات برای هر ناحیه از بدن

- رنگ پوست افراد

- تراکم مو در هر قسمت

- ضخامت مو

میزان درد در لیزر موهای زائد

هر فرد با توجه به مقاومت بدنی خود در برابر درد  میزان درد متفاوتی در زمان لیزر موهای زائد خود احساس می نماید. اما معمولا افراد در زمان لیزر درد بسیار کمی احساس می نمایند و بیشتر افراد برای میزان درد خود اظهار می نمایند که سوزش کمی در ناحیه لیزر احساس نموده اند که با توجه به نظر متخصص می توان برای کاهش همین درد نیز از کرم های بی حس کننده و یا داروهای موثر دیگر برای هر فرد استفاده نمود. توجه نمایید که میزان درد در نواحی مختلف نیز متفاوت است. به عنوان مثال؛ درد در ناحیه صورت کمی بیشتر از دست ها و درد در ناحیه بیکینی بیشتر از دیگر نواحی است. اما به دلیل کم بودن زمان لیزر موهای زائد این درد به سرعت برطرف و انجام عمل لیزر به اتمام می رسد.

عوارض لیزر

انجام لیزر در بیشتر مواقع بدون هیچ گونه عوارضی همراه است. اما در بعضی از مواقع بسته به شرایط امکان بروز عوارض وجود دارد. شرایط که امکان ایجاد عارضه را در فرد تشدید می نماید بیشتر فیزیک بدنی و رنگ پوست فرد است. بیشتر افراد با پوست های تیره امکان بروز عوارض را بیشتر دارند. در این افراد به دلیل بیشتر بودن ملانین در سلول های پوست ایجاد عارضه دور از انتظار نیست. طول موج دستگاه و زمان لیزر موهای زائد نیز امکان ایجاد عارضه را در افراد مختلف افزایش می دهد. توجه نمایید که امکان بروز قرمزی و احساس کمی سوزش کاملا عادی بوده و عارضه محسوب نمی شود.

راه های جایگزین لیزر

برای از بین بردن موهای زائد در افراد مختلف می توان از روش های متفاوتی استفاده نمود. اما این روش ها بسته به تراکم و ضخامت مو در افراد مختلف با فیزیک بدنی مختلف دارد. برای افراد با دارا بودن رشد موی نرمال می توان از دپیلاسیون و یا وکس استفاده نمود. حتی اصلاح نیز در بانوانی که موهای نازک و کم دارند جوابگوی نیاز های آن ها خواهد بود. استفاده از روش دپیلاسیون  باعث حذف موقت موها می شود و بر پیاز مو تاثیری ندارد. این روش که به اشتباه به نام اپیلاسیون شناخته می شود هم از روش های قابل استفاده برای افراد است. اما از روش های اپیلاسیون می توان به الکترولیز و لیزر موهای زائد اشاره نمود. در این روش با استفاده از دستگاه های مدرن با تکنولوژی های مختلف فولیکول مو دچار آسیب شده و در تعداد جلسات معین بسته به نظر متخصص این فولیکول ها کاملا از بین می روند. لیزر موهای زائد در ابتدا باعث نازک تر شدن ساقه مو شده و با استمرار جلسات موها کاملا از بین می روند. بسته به تبحر کاربر دستگاه و نوع دستگاه می توان انتظار داشت که هیچ گونه عارضه ای نیز برای فرد ایجاد نشده و عمل با موفقیت کامل انجام شود.