یکی از راه های بدست آوردن زیبایی و همچنین سلامت آن، پلاسما جت است که با بوجود آمدن زندگی ماشینی و قرار گرفتن بیشتر افراد در معرض آلودگی های هوا و نور خورشید، کاربرد آن بیش از پیش افزایش یافته است. پلاسما جت یک روش غیر تهاجمی بوده و بیشتر به جای عمل جراحی بینی مورد استفاده قرار میگیرد، ولی به غیر از آن دارای کاربردهای بسیار دیگری نیز می باشد.

پلاسما جت چیست و چگونه کار می کند؟

لیفت پلک یکی از راه های بازگرداندن زیبایی و جوانی پوست است که با استفاده از دستگاه پلاسما جت صورت می گیرد. به وسیله این روش، پوست حالت شادابی و جوانی بیشتری به خود گرفته و فرایند آب رسانی به پوست صورت سریع تر انجام می شود. از جمله کاربرد های این روش، این است که باعث از بین رفتن چین و چروک های روی صورت، آکنه و جای زخم می شود، این روش همچنین افتادگی های دور چشم را برطرف می نماید و فرم بینی را زیباتر می کند. پلاسما جت کاملا بدون درد بوده و از عوارض کمی برخوردار است، به همین دلیل و اینکه برخلاف سایر روش های درمانی زیبایی، نیازی به بستری وجود ندارد، تبدیل به یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین روش زیباسازی پوست صورت شده است.

عوارض لیفت پلک یا پلاسما جت

هر عمل زیبایی انجام شده بر روی صورت دارای عوارض جانبی کوتاه مدت و خفیف می باشد. لیفت پلک نیز مانند سایر روش های زیبایی، عوارض کمی دارد که البته این را هم باید گفت که هر چقدر مهارت و دقت پزشک بالاتر باشد میزان عوارض جانبی به وجود آمده کمتر می شود، از جمله عوارض آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ایجاد تورم در ناحیه ای از صورت
تغییر موقتی رنگ پوست روی صورت
به وجود آمدن احساس گرما در حین انجام درمان
زخم شدن بخشی از صورت که بعد از گذشت چند روز بهبود می باید.
قرمز شدن ناحیه تحت درمان، این ناحیه قرمزی پس از گذشت 7 تا 10 روز، اثری از آن باقی نمی ماند.

مدت زمان ماندگار لیفت پلک

لیفت پلک، کاربردهایی زیادی در ایجاد زیبایی صورت و بدن دارد که هر کدام از موارد زیبایی صورت گرفته، مدت زمان ماندگاری خاص خود را دارند. در این روش، به 2 تا 3 جلسه برای تکمیل مرحله درمان نیاز است که ممکن است در همان جلسه اول مرحله درمان تکمیل شود. مدت زمان ماندگار لیفت پلک به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله میزان مراقبت صورت گرفته در ناحیه درمان و ...، با همه مراقبت های صورت گرفته مدت زمان ماندگار لیفت پلک نهایت 1 سال می باشد و بعد از آن لازم است مراحل درمان را دوباره طی کرد.

آیا پلاسما جت جایگزین مناسبی برای جراحی بینی می باشد؟

همانطور که می دانید، انجام عمل جراحی بینی در ایران، از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و افراد زیادی علاقه دارند تا زیر تیغ عمل جراحی بینی بروند ولی به غیر از این افراد، دسته ای از افراد هستند که از آن واهمه داشته و به دنبال راهی بی درد و کم خطر هستند. برای این افراد لیفت پلک راه حلی مناسب به منظور به دست آوردن زیبایی بینی است چرا که این روش در آن هیچ خونریزی و درد نبوده و راه حلی ساده برای کوچک کردن بینی به شمار می آید.  

انواع و بهترین برند دستگاه

لیفت پلک دارای 3 نوع اصلی می باشد، که به صورت مختصری و مورد در زیر آورده شده است:

پلاسمای اسپارک

این نوع پلاسما جت بیشتر برای برداشتن خال های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع پلاسما جت، میکرو برن ایجاد شده فقط بر روی پوست به وجود می آید و به لایه های زیرین پوست نفوذ نمی کند که این عمل باعث می شود تا جای زخم زودتر بهبود یابد.

پلاسما جت سرد

این لیفت پلک که به خاطر اینکه دمای دستگاه آن به اندازه دمای اتاق می باشد به آن پلاسماجت سرد گفته می شود و کاربرد های بسیاری برای از بین بردن جوش های پوستی و بهبود زخم های مزمن مثل زخم های دیابتی، سوختگی، عفونی و زخم هایی که به دلیل به وجود آمدن آفت در دهان به وجود آمده اند، دارد.

پلاسما جت

این نوع لیفت پلک بدون نیاز به جریان گاز و با یونیزه کردن مولکول های هوا، و ایجاد یون ها و گونه های فعال دیگر، کاربرد های بسیاری در زمینه پزشکی و کلینیک های زیبایی دارد.
​و در آخر این مقاله لازم است تا به بهترین شرکتی که اقدام به تولید دستگاه لیفت پلک کرده است و دستگاه آن از کیفیت خوبی برخوردار است اشاره کنیم. برند فایربولت پلاس نام یکی از بهترین دستگاه پلاسماجتی است که دستگاه آن از تکنولوژی روز بهره برده و توانایی بالایی در از بین بردن چین و چروک های روی صورت دارد.