تا زمانی که جوان هستیم و پوست ما دارای خاصیت کشسانی است، به راحتی می تواند خود را بازسازی کرده و از ایجاد چروک جلوگیری کند. اما با بالا رفتن سن، شاید یکی از بهترین راه ها استفاده از بوتاکس پیشانی برای از بین بردن چین و چروک ها در این ناحیه باشد. برای انجام این نوع بوتاکس، سوالاتی ذهن افراد را مشغول به خود می کند که ما سعی بر آن داریم تا کمی در این رابطه صحبت کنیم.

میزان درد در بوتاکس پیشانی تا چه اندازه است

بسیاری از افرادی که تمایل به انجام بوتاکس پیشانی دارند، از میزان درد ناشی از تزریق، کمی می ترسند. به منظور توضیح برای این افراد باید بگوییم که روند کار در بوتاکس این ناحیه به گونه ای است که پزشک اول پیشانی را ضد عفونی کرده و سپس از داروهای بی حسی موضعی و تزریق آنها استفاده می کند.  این کار باعث می شود تا درد ناشی از تزریق بوتاکس بسیار کاهش یافته و حتی در مواردی به طور کامل از بین برود. نکته دیگر این است که پزشکان برای انجام این کار از سرنگ های بسیار کوچک و ظریف استفاده می کنند که این موضوع نیز درد ناشی از تزریق را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. نکته دیگر انجام این کار توسط فرد ماهر است که همین امر تاثیر زیادی در کاهش درد تزریق بوتاکس و همچنین عوارض پس از آن خواهد داشت.

بوتاکس پیشانی و ماندگاری آن

بوتاکس پیشانی یکی از راه هایی است که امروزه برای از بین بردن هرگونه چین و چروک و یا حتی خطوطی که به نام خطوط اخم شناخته می شوند، در این ناحیه استفاده می شود. با کمک بوتاکس عضله این ناحیه به حالت ریلکس درآمده و در این حالت چین و چروک ها برطرف می شود.  پس از انجام بوتاکس در ناحیه پیشانی، می توانید در زمانی در حدود یک هفته، به طور کامل اثر آن را ببینید. البته به طور معمول، اگر خطوط موجود در پیشانی بسیار عمیق باشند، پزشک به همراه تزریق، استفاده از ژل های مخصوص را نیز به بیمار توصیه می کند.  به طور معمول در اولین سالی که شما تزریق بوتاکس پیشانی را انجام می دهید، باید هر 3 تا 4 ماه این تزریق را تکرار نمایید. سپس در ادامه این فاصله به 4 تا 6 ماه افزایش پیدا می کند. اما می توان گفت بر اساس نوع پوست و میزان چین و چروک و همچنین نوع بوتاکس استفاده شده، ماندگاری آن بین 3 تا 6 ماه خواهد بود.

عوارض انجام بوتاکس در ناحیه پیشانی

پس از انجام بوتاکس پیشانی برخی از افراد دچار عوارضی می شوند که در درجه اول باید بدانید که، این عوارض عمومیت ندارد و البته کاملا موقتی هستند. عوارضی همچون:      سردرد     کبودی و کمی تورم در ناحیه ای که تزریق انجام شده     حالت تهوع و سرگیجه  را در برخی از افراد می توان دید که پس از چند ساعت از بین می رود. البته در برخی از افراد این زمان تا چند روز ادامه دارد و پس از آن مرتفع می شود که جای نگرانی نخواهد بود. افرادی که دارای بیماری های عصبی عضلانی هستند، باید حتما این مورد را با پزشک خود در میان بگذارند زیرا ممکن است دچار عوارض سختی شوند.

بهترین راه های جایگزین برای بوتاکس

برای برخی از افراد این موضوع مطرح است که آیا روشی جایگزین برای انجام بوتاکس پیشانی وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که راه هایی را می توان جایگزین بوتاکس کرد که عبارتند از: استفاده از لایه بردارهای شیمیایی میکرونیدلینگ یکی از روش های جدید برای این کار استفاده از کرم های مخصوص ساخته شده به منظور رفع چین و چروک  

استفاده از روش سنتی طب سوزنی

استفاده از روش اولتراسوند   

انجام درمان هایی با کمک لیزر

بهترین بوتاکس برای پیشانی چه نوعی است؟

در بازار امروز شاهد تنوع بسیار بالای از بوتاکس ها با برندهای مختلف هستیم که بر اساس صلاحدید پزشک شما از یکی از آنها استفاده می شود. البته میزان هزینه ای که می خواهید برای این کار داشته باشید نیز، در انتخاب برند بوتاکس بسیار موثر می باشد. در ادامه به برخی از بهترین بوتاکس ها اشاره می کنیم: 

1- بوتاکس مارک زئومین

2- بوتاکس کنیتوکس 

3- بوتاکس دیسپورت

4- بوتاکس نورونوکس

5- بوتاکس مصپورت

البته این تنها تعدادی از برندهای موجود ایرانی و خارجی است که به آنها اشاره شد. شما باید برای انجام این کار به کلینیک ها و مطب های معتبر مراجعه نمایید تا از بابت اصل بودن نوع بوتاکس مصرفی توسط پزشک خود، آسوده خاطر باشید.