داشتن موهای زائد برای کسی خوشایند نیست از این رو افراد اقدام به انجام روش هایی برای رفع موهای زائد خود می کنند. موهای زائد در هر ناحیه می تواند رشد کند. لیزر موهای زائد فول بادی یکی از مواردی است که سالانه افراد بسیاری برای انجام آن مراجعه می کنند. در این مقاله قصد داریم درباره لیزر کل بدن با شما صحبت کنیم، در ادامه با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد فول بادی چیست و چگونه انجام میگیرد؟

اگر برای بار اول است که درباره لیزر موهای زائد فول بادی شنیده اید، طبیعتا سوالات بسیاری در این باره از خود می پرسید. لیزر فول بادی یا کل بدن در واقع به رفع موهای صورت تمامی نواحی که رشد موهای زائد در آنان مشهود است، گفته می شود. این نواحی شامل : صورت، دست ها، پاها، ناحیه بیکینی، روی شکم و ... می باشد. لیزر روشی است که با هدف قرار گرفتن فولیکول های مو در طی چند جلسه اقدام به رفع همیشگی موهای زائد می کند. تا به حال عوارضی از این شیوه درمانی گزارش نشده است و سالیان سال است افراد استفاده از لیزر را شیوه ای همیشگی برای رفع موهای زائد خود می شناسند و از آن استفاده می کنند.

نوع و برند خوب لیزر موهای زائد فول بادی چقدر است؟

در طی این سالها دستگاه های بسیاری برای لیزر موهای زائد فول بادی ارائه شده است. دستگاه لیزر که در مدل ها و برندهای مختلفی است هر کدام دارای معایب و مزایای متفاوتی هستند. در حال حاضر یکی از بهترین دستگاه های لیزر فول بادی دستگاه الکساندرایت کندلا 2020 است که در مراکز لیزر درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه را به عنوان بهترین دستگاه از نظر تعداد جلسات درمانی و میزان درد وارده در زمان لیزر می شناسند این تفاوت ها اختلاف قیمتی در خرید دستگاه ها به وجود آورده است.

میزان درد در لیزر موی زائد چقدر است؟

یکی از سوالاتی که درباره لیزر موهای زائد فول بادی پرسیده می شود میزان درد در زمان انجام است. این سوال بستگی به نواحی بدن فرد دارد ممکن است در نواحی از بدن دردی احساس نشود و در نواحی دیگر اندکی درد و سوزش را احساس کنید. البته این میزان درد در دستگاه های قدیمی بیشتر بوده است و با خرید دستگاه های جدید میزان درد به طور چشم گیری کاهش یافته است حتی ممکن است فرد دردی را دیگر احساس نکند. بهتر است قبل از شروع دوره حتما جلسه مشاوره ای را داشته باشید و درباره تعداد جلسات و دستگاهی که باید استفاده شود پرس و جو کنید. همان طور که اشاره شد میزان درد در دستگاه های جدید الکساندرایت کندلا بسیار کاهش یافته و فرد عملا دیگر دردی را در زمان انجام مراحل لیزر درمانی احساس نخواهد کرد.

عوارض لیزر کل بدن چیست؟

شاید تصور کنید اشعه های لیزر در زمان لیزر موهای زائد فول بادی ممکن است منجر به بروز مشکلات بسیاری برای فرد شود. در قسمت های قبلی اشاره کردیم تا کنون عوارضی برای لیزر موهای زائد گزارش نشده است و عوارضی که شاید بتوان از آنان نام برد این خواهد بود در بعضی از افراد پس از پایان هر جلسه لیزر موی زائد، التهاب و قرمز شدن پوست بدن مشاهده می شود که این را شاید بتوان عوارض اشعه های لیزر دانست، البته این عوارض بسیار سطحی است و پس از گذشت چند ساعت به صورت کامل محو خواهند شد. همچنین اپراتور شما بعد از پایان جلسه این مورد را برای شما متذکر می شود و بعد از پایان التهابات تا جلسه بعد دیگر شاهد اینگونه عوارض بر روی پوست خود نخواهید بود. به طور کل عوارض وحشتناکی برای افراد وجود نخواهد داشت.

راه های جایگزین لیزر موی زائد کل بدن چیست؟

همیشه برای هر مشکلی راه های بسیاری وجود دارد. برای رفع موهای زائد نیز روش های بسیاری از قدیم الایام وجود داشته که هنوز نیز ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد. استفاده از موبرهای گیاهی یا شیمیایی، روش هایی دیگری برای از ریشه بیرون آوردن موی بدن مانند بند انداختن یا اپیلاسیون هنوز نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. آنچه باید در اینجا به آن اشاره کنیم این است که در روش لیزر موهای زائد فول بادی ماندگاری همیشگی و در نتیجه تعداد دفعات انجام لیزر کمتر را شاهد هستیم. اما در روش های دیگر درمانی ممکن است فرد در یک ماه دو بار یا بیشتر نیاز به اپیلاسیون داشته باشد و در نتیجه به مقصود خود نیز نخواهد رسید زیرا میزان مو در این روش ها کاهش پیدا نخواهد کرد و سبب رشد مجدد خواهد شد.