چین و چروک های چشم که بر اثر آفتاب و یا بالا رفتن سن و یا خستگی پوستی و مخصوصا حرکت زیاد عضلات به وجود می آیند، آثار نه چندان مطلوبی را بر روی صورت گذاشته و برای بسیاری از افراد آزار دهنده می باشند. بوتاکس دور چشم با کم کردن این حرکت ها و با بی حس کردن ماهیچه های این منطقه، باعث از بین رفتن چروک ها و جوان سازی پوست می شود و این روش سال هاست که برای از بین بردن چروک های صورت از سوی بیماران انتخاب می شود. بوتاکس دور چشم یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چروک های دور چشم و جوان سازی پوست می باشد.

روش کار بوتاکس

بوتاکس با استفاده از نوعی باکتری بدست می آید که به صورت کنترل شده از آن استفاده می شود و با کمک آن، عضلات و میزان حرکت کردن عضلاتی که در اطراف چشم قرار دارند را کم کرده و در نتیجه با این عمل میزان چین و چروک های اطراف چشم را کم کرده و باعث جوان سازی پوست در این ناحیه می شود. بوتاکس دارای درصد موفقیت بالایی می باشد و بسیاری از مراجعه کنندگان و مصرف کنندگان از آن راضی هستند. از بوتاکس برای از بین بردن چروک های بالای ابرو و زیر خط رویش مو یا پیشانی، خط لبخند و کنار چشم هم استفاده می شود.

تصویر 1

ماندگاری بوتاکس دور چشم

بوتاکس در اطراف چشم بر تمامی چین و خطوطی که در دراز مدت ایجاد شده و تغییری نکرده اند وهمچنان ثابت هستند، تاثیر چندانی نمی گذارد و برای آن ها باید از روش های درمانی دیگری استفاده کرد. برای میزان ماندگاری بوتاکس نیز در ابتدای این بحث باید گفت که بوتاکس توانایی از بین بردن همیشگی خطوط عمیق و چین و چروک های پوستی را ندارد و برای مثال تزریقاتی که برای از بین بردن چروک های چشم استفاده می شود چیزی در حدود 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد و بعد از این زمان، مراجعه کننده باید به تجدید بوتاکس بپردازد تا از دوباره به وجود آمدن چروک های سطح پوست خود و حرکت های زیاد عضلات کنار چشم که باعث بروز چروک اطراف چشم می شدند جلوگیری کند.

تصویر 2

میزان درد بوتاکس دور چشم

میزان درد تزریق بوتاکس در نواحی اطراف چشم زیاد نمی باشد و بیشتر کسانی که اطراف چشم خود را بوتاکس می کنند می توانند به راحتی درد این کار را تحمل کنند زیرا قبل از انجام تزریق، توسط پزشک به صورت سطحی، این بخش از پوست را با کمک مواد بی حسی موضعی می توان کمی بی حس کرد. ولی البته به طور کلی میزان دردی که شما حس خواهید کرد به میزان تحمل و مقاومت شما در برابر درد بستگی دارد.

در بسیاری موارد برای کسانی که نمی خواهند هیچ گونه دردی را احساس کنند به تجویز دکتر زیبایی آن ها قرص های ضد درد و استامینوفن و یا کرم هایی که به صورت موضعی در محلی که قرار است تزریق بر روی آن ها شکل بگیرد، تجویز می شود تا از هر گونه درد جلوگیری شود. البته باید این را نیز ذکر کرد که یکی از عوارض بوتاکس، سردرد های بعد از آن می باشد که البته جای نگرانی نبوده و بعد از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت.

تصویر 3

عوارض انجام بوتاکس در اطراف چشم 

نواحی کنار چشم و بوتاکس کردن کنار چشم از نواحی حساس می باشد و بعضی عوارض بوتاکس در این ناحیه، برای برخی افراد ایجاد می شود. در بعضی موارد افتادگی در چشم و پلک ها و یا کبودی در ناحیه تزریق شده و یا ورم کردن ناحیه و ضعف کردن عضلات بدن به صورت گذرا در بوتاکس دور چشم از عوارض آن هستند.

گاها در محلی که تزریق در آن صورت گرفته، خونریزی کمی به وجود می آید و یا از دست دادن کنترل ادرار و مثانه یا مشکلاتی در بلع کردن غذا، سردرد و عدم وجود تقارن در دو سوی صورت از جمله عوارض هستند که شاید برخی از آن ها بسیار نادر باشند و در تمام افراد ایجاد نمی شوند. زنانی که به کودک شیر می دهند و یا باردار هستند نیز مانند کسانی که مریضی های خاصی دارند بهتر است از تزریق بوتاکس در اطراف چشم خود پرهیز کنند.

یکی از مزیت های استفاده کردن از بوتاکس برای از بین بردن خطوط و چین و چروک ها این است که انجام این کار زیاد به طول نمی انجامد و پس از تزریق کردن بوتاکس توسط پزشک مسئول می توان به زندگی عادی بازگشت.

جایگزین های بوتاکس دور چشم و بهترین برندهای بوتاکس در این ناحیه

استفاده کردن از لیزر برای از بین بردن چروک های اطراف چشم و استفاده از محصولات ضد پیری و ضد چروک در اطراف پوست از موارد اصلی مطرح شده در زمینه جایگزین برای بوتاکس دور چشم می باشند.

از برند های بوتاکس می توان به دیسپورت یا زئومین و مصپورت و ازالور اشاره کرد که از بهترین برند های موجود در بازار برای بوتاکس و مخصوصا بوتاکس دور چشم هستند و بسیاری از مصرف کنندگان از آن ها در بوتاکس دور چشم و بوتاکس باقی اعضای صورت استفاده کرده و نتایج مطلوبی را مشاهده کرده اند.