روش لیزر موهای زائد فول بادی یکی از تکنیک هایی است که با استفاده از آن میتوان بدون داشتن هیچ دردی از شر موهای زائد به طور موقت خلاص شد. این روش نسبت به روش های قدیمی و سنتی با کیفیت تر و آسان تر بوده و یکی از بهترین روش های از بین برنده موهای زائد بدن می باشد. در ادامه این مقاله به نکات و مواردی که لازم است هر شخص قبل از استفاده و بکارگیری روش لیزر موهای زائد فول بادی باید بداند، اشاره شده است.

لیزر موهای زائد فول بادی چیست؟

لیزر موهای زائد فول بادی (لیزر موهای زائد کل بدن)، یکی از روش هایی است که برای از بین موهای زائد تمام بدن استفاده می شود. این روش، در مدت زمان کمی نهایت 45 دقیقه صورت گرفته و به دلیل اینکه می توان در یک پکیج کامل تمام موهای زائد را از بین برد، به عنوان به صرفه ترین و پرکاربردترین روش از بین بردن موهای زائد شناخته می شود. با مراجعه به مطلب پزشکی مجرب و مورد اعتماد می توان به استفاده از یک دستگاه با کیفیت در یک مدت زمانی طولانی از شر موهای زائد خلاص شد. دستگاه لیزر مورد استفاده با تحت تاثیر قرار دادن فولیکول مو باعث از بین بردن موهای زائد می شود. در این روش لازم است تا فرد مراجعه کننده اقدام به درآوردن تمام لباس های خود کند و سپس محل شرمگاه خود را با دستمال و یا پارچه بپوشاند.

تصویر شماره یک

عوارض لیزر فول بادی (کل بدن)

تمام روش های درمانی دارای عوارض جانبی خفیف هستند، این روش ها به دلیل اینکه باعث تغییر در ساختار پوست بدن می شوند باید از آن انتظار عوارض خفیف و کوتاه مدتی چون پوسته پوسته و بروز جوش را داشت. روش لیزر موهای زائد فول بادی در صورتی که توسط پزشکی محرب و حرفه ای صورت گیرد از عوارض کمی برخوردار است و جای هیچ نگرانی نیست، اما در صورتی که توسط شخصی کارنابلد این عمل صورت گیزد به دلیل اینکه ممکن است میزان قدرت و درجه دستگاه به درستی تنظیم نشود این احتمال وجود دارد تا پوست دچار عفونت ، ورم و خونریزی و عوارض حاد دیگر بشود. برای جلوگیری از عوارض جانبی خطرناک لازم است تا پیش از به کارگیری از این روش در مورد کلینیک ها و مراکزی که این خدمات را ارائه می کنند به درستی تحقیق کرد.

تصویر شماره دو

مراقبت های بعد از لیزر فول بادی

برای تاثیر گذاری بیشتر این روش و بهبود عوارض خفیف جانبی به وجود آمده، لازم است تا بعد از مشورت کردن با پزشک اقدام به رعایت کردن موارد زیر کرد :

  • بعد از لیزر شدن باید از تمام روش هایی که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود خودداری کرد.

  • از قرارگیری تابش مستقیم نور خورشید به مدت 2 هفته لازم است تا جلوگیری شود. 

  • در صورتی که مجبورید به بیرون از خانه بروید، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

  • هرگز از دوش آب گرم استفاده نکرده و در صورت صلاحدید پزشک، از کمپرس آب سرد برای بهبود عوارض جانبی استفاده کنید.

  • در صورتی که شاهد تعدادی مو در محل لیزر شدید هرگز اقدام به جدا کردن آن نکنید.

  • به صورت منظم، دقیق و با فاصله در جلسات درمانی شرکت کنید. 

تصویر شماره سه

تعداد و مدت زمان جلسات

مدت زمان و تعداد جلسات به عوامل مختلفی بستگی دارد این عوامل شامل قدرت و کیفیت دستگاه و مقدار موی ناحیه مورد نظر می باشد. هر چقدر قدرت و کیفیت دستگاه بیشتر باشد و مقدار موی زائد کمتر باشد، مقدار تعداد جلسات نیز به همان نسبت کم می شود. به طور میانگین هر فرد به 6 تا 8 جلسه برای لیزر موهای زائد فول بادی نیاز دارد و بعد از گذراندن این تعداد جلسات، فرد می تواند اقدام به توقف و یا ادامه جلسات درمانی کند.

تصویر شماره چهار 

بهترین دستگاه های لیزر فول بادی

دستگاه الکساندرایت کندلا و دستگاه دایود، دو دستگاه موثر و پر قدرت برای از بین موهای زائد می باشند. این دو دستگاه با جذب ملانین پوست، این امکان را به ما می دهد تا به راحتی بتوانیم پوستی صاف و بدون مو داشته باشیم. البته ناگفته نماند که دستگاه دایود نسبت به دستگاه  الکساندرایت کندلا کم قدرت تر بوده و قدرت جذب ملانین کمتری در افراد دارای پوست تیره دارد.

تصویر شماره چهار 

راه های جایگزین لیزر موهای زائد فول بادی 

در صورتی که فرد هیچ تمایل و یا توانایی برای استفاده از این روش ندارد، می تواند از گزینه های مثل کندن موها، وکس کردن، کرم‌های موبر، بلیچینگ، شیو کردن، الکترولیز و روش های طبی و خانگی استفاده کند. به کارگیری از هر یک از این روش ها مستلزم دانستن نوع رشد طبیعی و غیر عادی مو های زائد است، در صورتی که مشکل از نوع رشد غیر عادی می باشد لازم است تا ابتدا به رفع مشکل زمینه ای آن پرداخته و سپس اقدام به بکارگیری هر یک از روش ها بالا کرد.