تا حالا کلمه ی هایفوتراپی به گوشتون خورده؟ براتون سوال شده که این کلمه چه معنی میتونه داشته باشه؟ و یا چه مزیت هایی دارد و برای استفاده از آن خوب است که به چه جاهایی مراجعه کنیم؟ 

همونطور که می دانید با افزایش سن و کم شدن سلول های ترمیم کننده ی پوست، صورت شروع به افتادگی و شل شدن می کند، درواقع هایفوتراپی روش جایگزین عمل است که باعث سفت کردن و لیفتینگ پوست و یا بافت هدف می شود و در مقایسه با عمل، روشی بدون درد بوده که جایگزین مناسبی برای لیفت می تواند باشد. 

این روش، به کمک امواج مشابه سونوگرافی صورت می گیرد با این تفاوت که عملکرد این امواج بر روی لایه ی خاصی از پوست و یا بافت هدف متمرکز شده و باعث تحریک سلول های کلاژن ساز برای تولید مقدار بیشتری کلاژن می شود، در واقع کلاژن عامل استحکام و سفت شدن پوست و یا سایر بافت های هدف می باشد و باعث از بین رفتن چین و چروک های آن می شود.

در پوست قبل از آن که از این روش به عنوان یک روش در حوزه ی زیبایی مورد توجه مردم قرار بگیرد در درمان تومور های سرطانی استفاده می شود اما اولین بار که به عنوان زیبایی مورد استقبال قرار گرفت برای لیفت ابرو، صورت و در نهایت شکم بود که با توجه به شواهد موجود، بعد از انجام این روش بر روی افراد متقاضی اثرات مثبت آن دیده شده است هرچند که پژوهش های بالینی بر روی این روش چندان گسترده انجام نشده باشد! 

شاید برای شما هم سوال باشد که این روش برای چه کسانی و در چه سنی موثر و مناسب است؟ 

بطور کلی می توان به این موضوع اشاره کرد که این روش در افراد ۳۰ الی ۷۵ سال بیشتر دیده می شود، درواقع این گفته نه تنها به این معنی نمی‌باشد که روش مناسبی برای افراد جوان تر (بالای ۲۵ سال) نخواهد بود بلکه می‌توان به جرأت به این موضوع اشاره کرد که در افراد جوان تر روش مناسب و موثرتری برای جلوگیری از پیری و چین و چروک صورت نیز می باشد.

همچنین این روش می تواند، راه حل مناسبی برای افرادی باشد که در مدت زمانی طولانی، پوستشان در معرض مداوم نور خورشید، اشعه ی فرابنفش و یا شل شدگی شدید پوست قرار دارد.

از مزیت های این روش می توان به موارد زیر ا شاره کرد: 

• از بین بردن خط لبخند و اخم 

• رفع تیرگی دور چشم 

• کاهش چین و چروک صورت 

• زاویه بخشی بارز تر به فک 

• صاف کردن پوست 

• اصلاح طرح لبخند 

• بی خطر بودن این روش در مقایسه با عمل جراحی 

• اثر ماندگاری بالا و طولانی تر 

• بدون هیچ آسیب پوستی و یا سوختگی 

• بدون خونریزی و زمانی لازم برای بستری شدن 

• نتیجه ی سریع و فوری که دارد

قابل ذکر است که هایفوتراپی بیشتر برای صورت و شکم انجام می گیرد که جداگانه به بررسی هرکدام خواهیم پرداخت:

1. هایفوتراپی صورت: 

در این روش، دستگاه مخصوص هایفو از امواج فراصوت زیر لایه ی سطحی پوست را مورد هدف قرار داده و به آن انرژی می دهد، این امواج باعث افزایش سریع دمای این لایه می شود. درواقع این افزایش دما به این منظور می باشد که وقتی سلول های لایه ی مورد نظر به دمای خاصی برسند موجب آسیب سلولی می شود که نوعی جراحت قابل برگشت تلقی می شود شاید این گونه به نظر برسد که آسیب به سلول ها، هدفی نیست که منجر به بهبود کیفیت پوست و یا جوان سازی بشود اما برخلاف آنچه که به نظر می رسد، این آسیب منجر به تحریک پروتئین های موثر در جوان سازی پوست یعنی کلاژن می شود که هرچه مقدار این پروتئین در بافتی بیشتر باشد باعث بیشتر سفت شدن آن بافت می شود.

2. هایفوتراپی شکم: 

در این ناحیه از بدن هم از امواج فراصورت برای افزایش دما استفاده می شود با این تفاوت که در ناحیه ی شکم هدف بافت های چربی بوده و امواج به آنجا تابانده می شود که گرمای ایجاد شده، باعث بوجود آمدن دو واکنش می شود: 

یکی از آن واکنش ها باعث از بین رفتن سلول های چربی می شود و دیگری باعث تحریک سلول های کلاژن و در نهایت موجب سفت شدن بافت آن ناحیه می شود. در واقع تفاوت هایفوتراپی شکم و پهلو با سایر روش های لاغری آن است که فقط با یک جلسه باعث کاهش یک سایز لباس می شود. در حالی که در روش های دیگر برای رسیدن به نتیجه ی دلخواد پس از چند جلسه مراجعه احتمال موفقیت وجود دارد.

حال در این قسمت خوب است بدانیم که هایفوتراپی شکم برای تمام خانم ها و آقایونی مفید و مناسب است که قصد از بین بردن مقدار متوسطی از چربی موجود در اطراف شکم را دارند.

همچنین در این روش برخلاف سایر عمل های لاغری نیازی به استراحت کردن نبوده و فرد می تواند بعد از انجام این روش به فعالیت ها و امور روزانه ی خود ادامه دهد و خللی در آنها نیز به وجود نمی آید.

حال بعد از آن که متوجه شدیم هایفوتراپی چیست و چه کاربردی دارد، دغدغه و سوالی که به وجود می آید این است که:

مراکز قابل اعتماد و مقرون به صرفه ای که بتوانیم جهت انجام این روش زیبایی به آنجا مراجعه کنیم کجاست؟

برای پاسخ به این سوال خوب است بدانیم که مجموعه تخصصی زیبایی و لیزر یاس با دستگاه هایفو اولترا آمریکایی ۲۰۲۰ زیر نظر پزشک از جمله مراکزی است که با بهره گیری از متخصصان مجرب خود با کمترین زمان و بیشترین ماندگاری جهت جلب رضایت مراجعین خود در شمال تهران حرف اول را می زند، در واقع شما می توانید با یکبار مراجعه به این مرکز و مشاوره با متخصصان آنجا، تنها با انجام یک جلسه هایفوتراپی به نتیجه ی مطلوب خود برسید و از کیفیت خدماتی که دریافت می کنید با مناسبترین قیمت ها مطمئن باشید. پس معطل چی هستید؟ بعد از پیدا کردن مرکز مورد اعتماد خود سریعاً دست به کار شوید و برای مشاوره، هم اکنون با ما تماس بگیرید.